Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266 Bahçede Rüzgar (Pusteblume)
Menu
Your Cart

Bahçede Rüzgar (Pusteblume)

Bahçede Rüzgar (Pusteblume)
Bahçede Rüzgar (Pusteblume)
144,90TL
Vergiler Hariç: 144,90TL

EgitimMateryal.com® ayrıcalığıyla Bahçede Rüzgar (Pusteblume) ürününe çok özel indirimlerle sahip olabilecek ve alışveriş alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz.


Bahçede Rüzgar (Pusteblume) eğlenceli bir üfleme oyunu.

 
Topa, nefesini kontrol ederek öyle bir üfle ki çiçeklerinin bulunduğu bölgeye gitsin. Böylece çiçeklerini toplamaya hakkın olsun!  

 

5 yaş ve üstü çocuklarda nefes ve konuşma becerilerinin gelişimine yardımcı olur.

 

Bahçede Rüzgar (Pusteblume) oyununun amacı oyuncuların topu kendi rengindeki bir çiçeğe yuvarlayarak kendi rengindeki tüm çiçekleri ilk olarak toplayan oyuncu olmaktır.

 

Bahçede Rüzgar (Pusteblume) Nasıl Oynanır?

 • Oyun kutu içinde oynanır. Öncelikle yuvarlak çiçeklerin tamamı karıştırılarak gelişigüzel oyun alanıdaki çiçek yuvalarının üzerine gelecek şekilde yerleştirilir.
 • Oyun alanı ortasındaki kelebekli yuva boş bırakılır.
 • Daha sonra 4 çiçek kartı karıştırılır.
 • Her oyuncu kapalı olan kartlardan bir tane çeker ve sonra önüne açık olarak koyar. Bu karttaki çiçeğin rengi oyuncuya hangi renk çiçekleri toplaması gerektiğini gösterir.
 • Amaca uygun seçilen top kelebekli yuvaya yerleştirilir.
 • Oyuna en küçük oyuncu başlar ve saat yönünde devam eder.
 • Sırası gelen oyuncu topu başka bir alana yuvarlayıncaya kadar istediği sıklıkta ve sürede üfler. Üflerken topa kesinlikle dokunmamalıdır!
 • Oyuncu topu istediği yöne üfleyebilmesi için oyun kutusunu önceden en uygun pozisyona çevirebilir. (Kutunun döndürülmesi esnasında topun konum değiştirmesi önemli değildir. Bu durumda top yeni konumundan üfletilir.)
  Öneri: Eğik olarak yukarıdan üfleme topu daha yavaş yuvarlatır. Yandan üflendiğinde ise top daha hızlı yuvarlanır.Topu oyun kutusunun iç kenarına doğruda üfletebiliriz ki oradan geri gelip başka yöne yuvarlansın; buna çetrefilli oynama denir.
  Öneri: Eğik olarak yukarıdan üfleme topu daha yavaş yuvarlatır. Yandan üflendiğinde ise top daha hızlı yuvarlanır.Topu oyun kutusunun iç kenarına doğruda üfletebiliriz ki oradan geri gelip başka yöne yuvarlansın; buna çetrefilli oynama denir.
 • Eğer top çiçekler arasındaki dörtgen bir tarlaya yerleşir ise oyuncu topa komşu olan yuvalardaki kendi rengindeki tüm çiçekleri toplar. Komşu çiçeklerden hiçbiri kendi renginde değilse hiç çiçek toplayamaz.
 • Eğer top bir çiçek yuvasının üzerine yerleşir ise bu durumda oyuncu kendi renginde istediği bir çiçeği oyun alanından alabilir ve önüne yerleştirir.
 • Sıra bir sonraki oyuncuya gelir.
 • Top bir kez oyun alanının dışına üflenir ise veya iki tarla arasında kalır ise oyuncu topu tekrar ortadaki başlama konumuna yerleştirir. Buradan başarıncaya dek istediği sıklıkta üfleyebilir. Bir oyuncu kendi rengindeki en son çiçeği oyun alanından aldığı an oyun sona erer ve bu oyuncu oyunur kazanır.

 

Oyuncu sayısı: 2-4 oyuncu

Avusturya'da üretilmiştir.

 

İçindekiler: Oyun alanı (49 adet yuvarlak çiçek yuvası ve 36 adet dörtgen tarla içerir), 4 farklı renkte (her birinden 12 şer adet) toplam 48 adet yuvarlak çiçekler, 4 farklı renkte çiçek kartı, bir adet beyaz renkli (hafif) top, bir adet sarı renkli (ağır) top.

Kaç Kişi Oynanabilir?:İki Kişilik Oyunlar, Grup Oyunları

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.