Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266Unknown: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/egitimmateryal/public_html/system/library/journal3/options/parser.php on line 266 BaobaB
Menu
Your Cart

BaobaB

BaobaB Kutu Oyununun gerçek BaobaB ağaçlarından esinlenerek tasarlandığını biliyor muydunuz?

 

Peki Baobab'ın Afrika ve Asya'nın tropikal bölgelerinde yetişen ve gövde çevresi 30 metreyi bulan bir ağaç olduğunu biliyor muydunuz?

 

Peki Baobab denge oyununda leoparların sıçradığını, yarasaların dallarda saklandığını, yılanların sürünerek yaprakların arasına girdiğini, bukalemunların renklerini değiştirdiğini, maymunların dallarda saklandığını biliyor muydunuz?


Oyunun amacı elinizdeki kartları ağaç gövdesine dikkatlice yerleştirmek, daha önce yerleştirilen hiçbir kartı düşürmemek ve oyun sonunda elinde en az karta sahip olmak.

BaobaB Nasıl Oynanır?

 • Teneke kutu masaya kapağı kapalı olarak yerletirilir ve kartlar oyunculara eşit olarak dağıtılır.
 • Sırası gelen oyuncu kaç kart ile oynayacağını söyler. 1, 2 veya 3 kart ile oynanabilir.
 • Oyuncular kaç kart ile oynayacaklarına karar verdikten sonra kendi Oyun destelerinin en üstündeki kartlardan alırler ve aynı sıra teneke kutunun üstüne yerleştirmeye çalışırlar. 
 • Eğer bu kartları yerleştirirken oynadıkları kart ya da teneke kutunun üzerinden kartları düşürürlerse düşen bu kartları Ceza destelerine koyarlar.
 • Herhangi bi oyuncunun elindeki oyun kartları bittiğinde oyun biter. 
 • Oyuncular oyun destesi ve ceza destesinden kartları sayarlar, elinde en az kart olan oyuncu oyunu kazanır.
 
BaobaB kartlarının görevleri :
 • Yaprak kartı ağacın herhangi bir yerine yerleştirilir.
 • Çiçek kartı zemin kısmı (kartın sarı kısmı) ağacın en dışında kalacak şekilde ağaca yerleştirilir. 
 • Maymun kartı zemin kısmı en dışarda kalacak şekilde ağacın en üstüne kenara yerleştirilir.
 • Yılan kartı 2 kartın arasına yerleştirilir. Zemin kısmı ağacın dışında kalmalıdır.
 • Arı kartı ağacın herhangi bir yerine konulabilir ancak hiç bir kart sonrasında arı kartına değmemelidir. Yalnızca çiçek ve yaprak kartları bu kartın üzerine konulabilir. Arı kartına sonrasında değen kart ceza kartı olarak oyuncuya verilir.
 • Tukan kartı ağacın 30 cm ilerisinden ağaca disk gibi fırlatılır.
 • Leopar kartı ağacın 30 cm üzerinden ağaca bırakılır.
 • Yarasa kartı olan oyuncu gözü kapalı olarak ağacın üzerine kartını bırakır.
 • Bukalemun kartına sahip oyuncu bir önce oynanan kart gibi kartını ağaca yerleştirir.

BaobaB 6 yaş ve üstü oyuncular için eğlenceli bir görsel algı ve strateji geliştirme oyunudur.

 

Oyuncu sayısı: 2-6 oyuncu

 

İçindekiler: 108 adet yüksek kalite kart (yaprak, çiçek, maymun, yılan, arı, tukan, leopar, yarasa, bukalemun kartları), kurallar kitapçığı

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.